Po raz kolejny zostaliśmy Partnerem 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego

W niedzielę, 26 marca, ulicami stolicy pobiegli sportowcy w 12. PZU Półmaratonie Warszawskim. Biegacze mieli do pokonania dystans 21 km i 97,5 metra, dystans równy połowie biegu maratońskiego. To jedna z największych imprez tego typu w kraju i jedna z czołowych w rankingu półmaratonów europejskich. Co roku na bieg zapisuje się około 13 tysięcy uczestników.

Zawodnicy ruszyli z placu Teatralnego punktualnie o godzinie 10. Chwilę po 11 w tym samym miejscu pojawili się na mecie. Przebiegli przez cztery dzielnice: Śródmieście, Mokotów, Pragę Północ i Pragę Południe.

Czołowe miejsca w biegu, zarówno w rywalizacji mężczyzn jak i kobiet, zajęli zawodnicy z Afryki. Najszybszy był Kenijczyk John Kipsang Lotiang, który na mecie zameldował się z czasem 01:01:12. Najszybszą kobietą została reprezentantka Etiopii Ayantu Gemechu Abdi z czasem 01:10:26. Pierwszym Polakiem był Yared Shegumo z czasem 01:03:45, natomiast pierwszą Polką była Olga Ochal 01:13:50.

Ogromne uznanie należy się również Panu Florianowi – ostatniemu zawodnikowi na mecie i najstarszemu uczestnikowi (82 lata) 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Za takie chwile kochamy te imprezy.

Nasza woda była niezbędnym „uczestnikiem” biegu. Picie ID’EAU, wody alkalicznej i o odpowiednim poziomie natlenienia przed, podczas i po intensywnym wysiłku – pomaga uzyskać większą wytrzymałość organizmu na wszelkie obciążenia i szybszą jego regenerację. Badania przeprowadzone przez fizjologów Akademii Wychowania Fizycznego na zawodowych sportowcach udowodniły, że organizmy osób pijących ID’EAU były lepiej nawodnione i stwierdzono u nich skuteczniejszą neutralizację kwasicy metabolicznej oraz większy potencjał do niwelowania zmęczenia towarzyszącego wysiłkom beztlenowym.

Dziękujemy za Wasze emocje, uśmiechy, walkę i wysiłek włożony w przygotowania do biegu. Gratulujemy wszystkim 12 180 zwycięzcom 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Mamy nadzieję, że na trasie zostawiliście tysiące złamanych życiówek i zrealizowanych marzeń o półmaratońskim debiucie. Do zobaczenia na 39. PZU Maratonie Warszawskim!

Zapisz się do newslettera

Zapoznałem się z polityką prywatności sklepu internetowego www.ideau.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ID'eau Sp. z o.o. Sp. K. (44-144 Żernica, ul. Wiśniowa 1).

Koszyk

Dodano