Wspieramy zawodników na Susz Triathlon 2017!

Powiedzieć, że Susz Triathlon 2017 był ogromnym przedsięwzięciem sportowym i organizacyjnym, to… jak nic nie powiedzieć. Wystarczy sobie wyobrazić trzy dni triathlonowego święta, dwa koncerty z liczoną w tysiącach widownią i widowiskowe wyścigi o randze Mistrzostw Polski z udziałem utytułowanych zawodników z całego kraju i zza granicy. Jeśli do tego dołożyć prawdziwie festiwalową atmosferę, jaką każdego roku niezawodnie tworzą mieszkańcy i kibice, to mamy pełen obraz imprezy.

Polska stolica triathlonu – to marka, jaką przez minione 26 lat, poprzez organizację Susz Triathlonu, wypracowało sobie nasze miasto, o którym przez trzy czerwcowe dni mówi cała triathlonowa Polska. Ściganie na najwyższym ogólnopolskim poziomie, a „na deser” wieczorne koncerty gwiazd – na ten sprawdzony już format sportowego festiwalu organizatorzy postawili także w tym roku.

Wielu zawodników powitano w Suszu już w piątek. Pierwszy dzień imprezy miał pod względem sportowym charakter organizacyjny – przysłuchiwaliśmy się pierwszym odprawom technicznym, a na ulicach Susza i gminy było już widać zawodników zapoznających się z każdym szczegółem wyznaczonych tras. Długie kolejki ustawiały się po pakiety startowe w biurze zawodów, jakie zorganizowano w suskiej hali.

Sobota była już pełna sportowych emocji. Zmagania trwały od samego rana – rozpoczęli je najmłodsi zawodnicy Susz Triathlonu startujący w aquathlonie, czyli konkurencji, w skład której wchodzi pływanie i bieg. Także w sobotę kibice przeżywali emocje związane z Mistrzostwami Polski na dystansie sprinterskim. Wśród kobiet tytuł mistrzowski wywalczyła Małgorzata Otworowska (Szczecin), a wśród mężczyzn – Sylwester Kuster (Dąbrowa Górnicza). Na sobotę przypadł także cieszący się ogromnym zainteresowaniem zawodników wyścig MP Age Group. Wieczorem publiczność bawiła się na koncercie ciepło przyjętego zespołu Kombii. Był to w ocenie wielu widzów jeden z najlepszych występów w historii suskiego triathlonu.

Wreszcie – niedziela przyniosła start zawodników i zawodniczek na dystansie 1/2 Ironmana. 1 900 metrów pływania, 90 km wyścigu kolarskiego i półmaraton – z takim wyzwaniem zmagało się kilkuset zawodników i zawodniczek tej konkurencji. Uczestnikom kibicować można było w Suszu, ale i na terenie gminy, przez którą przebiegała kolarska część wyścigu. Na jego trasie utworzono zorganizowane strefy kibica.

Cieszymy się niezmiernie, iż mogliśmy nawadniać tak znakomitych zawodników 🙂

Zobaczcie zdjęcia!

Zapisz się do newslettera

Zapoznałem się z polityką prywatności sklepu internetowego www.ideau.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ID'eau Sp. z o.o. Sp. K. (44-144 Żernica, ul. Wiśniowa 1).

Koszyk

Dodano